שטיינר מכשירי שמיעה  - נציגת חברת פונאק בישראל

רח' עבאס 10, חיפה , ישראל 

 

 1-700-500-315 :טלפון

         04-8521514           

פקס:   04-8538938 

 info@steiner.co.il: דוא"ל 

http://www.steiner.co.il אתר

 

אתר חברת פונאק  

http://www.phonak.com

 

 

 

השלבים בתהליך התאמת מכשיר שמיעה

ההכרה בליקוי השמיעה

 

במידה ואתה סובל מליקוי שמיעה, אחד הצעדים הראשונים הינו קבלת החלטה לנסות להשתמש במכשיר שמיעה מודרני. ככל שתכיר בבעיית השמיעה ותפעל מוקדם יותר, כך תוכל לשחזר את יכולות השמיעה מהר יותר ולשפר את איכות חייך.

 

מכשיר השמיעה הינו אישי

התאמת מכשיר השמיעה לצרכיך תתבצע במספר שלבים. במהלך תהליך אישי זה, יותאם מכשיר שמיעה לליקוי השמיעה הספציפי שלך, צורת האוזן שלך והרגלי השמיעה שלך, מה שיבטיח התאמה מיטבית של מכשיר השמיעה לצורכיך.  

שלב 1: ייעוץ אצל קלינאי תקשורת

ראשית, קלינאי תקשורת יבצע בדיקת שמיעה על מנת לקבוע האם אתה סובל מליקוי שמיעה. הבדיקה תקבע את סוג ודרגת ליקוי השמיעה בכל אוזן. הקלינאי ידון אתך בממצאים ויסביר לך מהן האפשרויות הטכנולוגיות העומדות בפניך והמתאימות באופן הטוב ביותר לצרכיך.

 

בתהליך הבחירה של מכשירי השמיעה המתאימים והטכנולוגיה שלהם, הקלינאי יעריך את רמת ליקוי השמיעה שלך, צורת תעלות האוזן, צרכיך האישיים, טעמך והתקציב שלך. ניתן לבחור מבין דגמים המותאמים לאוזן ודגמים הממוקמים מאחורי האוזן, דגמים הכוללים שלט-רחוק או משדר FMאו כאלה שאינם כוללים אותם. 

שלב 2: התאמה וכיוונון מכשירי השמיעה

בשלב זה הקלינאי כבר הזמין עבורך את מכשירי השמיעה שלך. הוא ירכיב אותם לאוזניך, יכוונן אותם לפי צרכיך והעדפותיך. בנוסף לכך, תקבל ממנו הוראות הפעלה מפורטות: כיצד להרכיב את המכשירים, כיצד לעשות בהם שימוש וכיצד לכוונן את עוצמת הקול. המומחה גם יסביר לך את ההוראות לתחזוקה נכונה של המכשירים: כיצד להחליף סוללות, כיצד לנקות ולייבש את המכשירים. לבסוף, המומחה יסביר לך כיצד המכשירים מגיבים במצבי שמיעה שונים. בשלב זה תוכל לקחת עמך את מכשירי השמיעה לביתך.  

 

ימים ראשונים עם מכשירי השמיעה החדשים

במהלך הימים הראשונים, עליך ללמוד להכיר את מכשירי השמיעה החדשים שלך. תחילה, עליך להרכיב אותם במשך מספר שעות בכל יום בסביבה המוכרת לך. דברים מסוימים עשויים להישמע לך מוזר בתקופה זו. הדרך הטובה ביותר לחקור את תחושת השמיעה שלך היא לדבר עם אנשים או לצפות בטלויזיה. גם קולך עשוי להישמע לך מוזר או רם מדי בתקופה זו, מאחר ובמשך הזמן ייתכן שפיתחת הרגל לדבר בקול רם על מנת לשמוע את קולך. תרגל דיבור באופן רך יותר. נסה להעלות את תחושותיך על הכתב – הדבר יסייע לקלינאי התקשורת לכוונן את מכשירי השמיעה שלך.

 
כיוונון המכשירים על ידי קלינאי התקשורת

בביקור זה תהיה לך הזדמנות לדון בחוויות הראשונות שלך עם הקלינאי. בשלב זה מכשירי השמיעה שלך יכווננו כך שיתאימו לצרכיך המדוייקים, לנוחיותך ולהבנה מיטבית של דיבור. המומחה יענה על כל שאלותיך וייתן לך ייעוץ כללי.

שלב 3: השימוש במכשירי השמיעה החדשים שלך

 כעת תיכנס לשלב שבו תוכל להתחיל לשפר את איכות חיי היומיום שלך. המשך לעשות שימוש במכשירי השמיעה במשך מספר שעות בכל יום. נהג במתינות. למד כיצד לעשות שימוש באופן הטוב ביותר במכשירי השמיעה שלך ובמהרה תוכל להנות מכל היתרונות שהם מציעים.

 

במידה ויש לך שאלות כלשהן, צור קשר עם קלינאי התקשורת – הוא ישמח לסייע לך.