שטיינר מכשירי שמיעה  - נציגת חברת פונאק בישראל

רח' עבאס 10, חיפה , ישראל 

 

 1-700-500-315 :טלפון

         04-8521514           

פקס:   04-8538938 

 info@steiner.co.il: דוא"ל 

http://www.steiner.co.il אתר

 

אתר חברת פונאק  

http://www.phonak.com

 

 

 

הבנת לקות שמיעה

לקות שמיעה משנה את חיי היומיום שלנו

אפילו שיחות פשוטות יכולות להיות מעייפות מאוד עבור מי שסובל מלקות שמיעה. מעקב אחר שיחה בין מספר משתתפים דורש מאמץ רב. השתתפות פעילה בשיחות היא משימה קשה, מה שעלול להוביל בקלות לבידוד חברתי של הלוקה בשמיעתו.

 

ללקות שמיעה יכולים להיות גורמים רבים, אך ברוב המקרים ניתן לטפל בה בהצלחה.

הגורמים ללקות שמיעה

לקות שמיעה יכולה להיגרם כתוצאה מנזק לכל אחד מחלקי האוזן

בעיות באוזן החיצונית (A) 

בעיות אופייניות באוזן החיצונית הכוללות פקק של שעוות באוזן ודלקות בתעלת השמע. בדרך כלל, פתרון הבעיות הללו הינו פשוט ביותר, אך חשוב לפעול במהירות על מנת למנוע נזק לשמיעה

בעיות באוזן התיכונה (B)

זיהומים, הצטברות נוזל מאחורי עור התוף, נקבים בעור התוף וטרשת האוזן (הסתיידות העצמות באוזן התיכונה) הם הבעיות השכיחות ביותר בפעילות האוזן. רוב הבעיות באוזן החיצונית ובאוזן התיכונה ניתנות לטיפול ביעילות באמצעות תרופות או ניתוח. במידה והדבר אינו אפשרי, ברוב המקרים ניתן להתאים למטופל מכשיר שמיעה אשר יפצה על לקות השמיעה.

בעיות באוזן הפנימית (C) 

רוב בעיות השמיעה נובעות מבעיות באוזן הפנימית. הגורם השכיח ביותר הינו תהליך ההזדקנות. אך גם רעשים רמים, נטילת סוגים מסוימים של תרופות או שברים בגולגולת יכולים להשפיע לרעה על יכולת השמיעה של האדם. השפעות אלה גורמות נזק לתאי השערה העדינים ולהפרעה בהעברת האותות לעצבי השמע. בדרך כלל, ליקוי שמיעה הנגרם כתוצאה מבעיות באוזן הפנימית אינו ניתן לטיפול באמצעות תרופות, אך יחד עם זאת, סוג זה של ליקוי שמיעה ניתן ברוב המקרים לשיקום באמצעות מכשירי שמיעה.

ליקוי שמיעה הנגרם על ידי פגם באוזן החיצונית או באוזן התיכונה נקרא ליקוי שמיעה הולכתי. נזק לאוזן הפנימית נקרא ליקוי שמיעה תחושתי-עצבי. במידה ושני הסוגים מתרחשים בעת ובעונה אחת, הבעיה נקראת ליקוי שמיעה מעורב.

לקות שמיעה פוגעת באיכות החיים שלך

ללקות שמיעה יש בדרך כלל השלכות מורכבות

היבטים רבים של חיי היומיום הופכים להיות קשים יותר ויותר. שיחות עם הקרובים אליך, פגישות, שיחות בטלפון וצפייה בטלויזיה עשויים להיות מאתגרים במיוחד. במקרים רבים, אנשים הסובלים מליקוי שמיעה יתכנסו ויהפכו מבודדים מבחינה חברתית, ואיכות חייהם תיפגם באופן ניכר כתוצאה מכך.